loading
Wszystko o przeszczepie brwi i brody

Czy marzysz o gęstych i równomiernie ułożonych brwiach? Czy może Twój partner cierpi z powodu niedoskonałego zarostu? W obu przypadkach przeszczep włosów może być skutecznym rozwiązaniem!

Przeszczep brwi sposobem na podkreślenie oprawy oka

Malowanie brwi każdego dnia, użycie henny lub nawet zastosowanie makijażu permanentnego – wszystkie te rozwiązania mają swoje plusy i minusy, wymagają czasu i niestety nie są trwałe. Ale co by było, gdybyśmy mogli zapomnieć o swoich brwiach na zawsze i nie musieli poświęcać na nie dużo czasu w codziennej pielęgnacji? Dzięki transplantacji włosów jest to możliwe. Ta innowacyjna metoda rekonstrukcji brwi została wprowadzona do Polski z USA, gdzie cieszy się dużą popularnością. Poprzez przeszczepienie własnych włosów z tyłu głowy do łuku brwiowego osiągnięto trwałe zagęszczenie brwi. Mieszki włosowe są pobierane najczęściej z miejsca za uchem lub na karku, gdzie włosy mają podobną grubość i fakturę jak włoski w łuku brwiowym.

Jak przebiega przeszczep brwi?

Przed przeprowadzeniem przeszczepu włosów niezbędna jest kwalifikacja medyczna. W początkowej konsultacji lekarz ocenia miejsce, w które mają zostać przeszczepione włosy, a ta może odbyć się za pośrednictwem Internetu za pomocą wysłanych zdjęć od pacjenta. W tym etapie lekarz może również oszacować koszt zabiegu. Pierwszym krokiem w przeszczepie włosów jest pobranie mieszków włosowych z wybranej części głowy przez lekarza. Obecnie najlepszą metodą na świecie jest przeszczep włosów FUE, polegającą na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych pacjenta. W trakcie tej metody nie stosuje się skalpela i nie zakłada się szwów. Dzięki temu miejsce, z którego pobrano mieszki włosowe, nie zostaje postrzępione bliznami. Po pobraniu, skórę w łuku brwiowym nakłuwa się, aby wprowadzić pojedyncze mieszki włosowe. Ważne jest odpowiednie ułożenie mieszka – tak, aby włosy rosły w pożądanym kierunku i układały się jak najbliżej skóry, tak jak w przypadku naturalnie rosnących brwi.

Kto może poddać się zabiegowi przeszczepu brwi

Osoby, które pragną poprawić wygląd i równowagę swoich brwi oraz nadać im pełniejszy kształt, gdyż ich włosy uległy przerzedzeniu, wypadnięciu lub zawsze były bardzo delikatne. Osoby, u których brwi wypadły na stałe na skutek chorób, zaburzeń hormonalnych, radioterapii lub chemioterapii. A także osoby, które posiadają blizny na łuku brwiowym i zależy im na ich zatuszowaniu.

Rekonwalescencja i efekt

Po zabiegu może wystąpić nieznaczna opuchlizna, która zniknie po 2-3 dniach. Włosy będą rosły zgodnie z ich naturalnym cyklem i będą widoczne po około 9 miesiącach, ale pełny efekt będzie widoczny dopiero po 12 miesiącach. Ten procedura przyczynia się do trwałego odbudowania włosów brwi. Z przeszczepionych włosów będą wyglądać naturalnie i będą się układać tak samo jak pozostałe. Dzięki temu nawet ekspert nie będzie mógł odróżnić ich od „naturalnych” włosów.

Idealny zarost bez ubytków

W Polsce od dawna utrzymuje się trend hipsterowskiego stylu, w którym ważnym elementem jest pielęgnowana broda. Włosy na twarzy stały się symbolem męskości, wyrazem siły i wyróżniającym elementem wizerunku. W związku z tym, pojawiło się wiele barber shopów, gdzie mężczyźni mogą zrobić sobie fryzurę i zadbać o swoją brodę, kupując kosmetyki do jej pielęgnacji. Jednak co zrobić, kiedy twoja broda jest rzadka, ale chciałbyś ją mieć zadbana? Możesz poddać się przeszczepowi!

Podczas przeszczepu brody, podobnie jak w przypadku brwi, korzysta się z włosów pacjenta. Najlepszym miejscem dawczym są włosy na tyłach głowy, ponieważ są one najmocniejsze i nigdy nie wypadają, nawet u ludzi z łysiną. Innym miejscem, z którego można pobrać włosy, jest dolna część brody, ale tylko wtedy, gdy pacjent ma wystarczającą ilość włosów na szyi, a mało włosów w górnej części brody i na policzkach.

Zagęszczenie brody – zabieg

Przed przeprowadzeniem zabiegu przeszczepu brody wymagana jest konsultacja lekarska, która odbywa się tak samo jak w przypadku innych przeszczepów. Podobnie jak przy przeszczepie brwi, zabieg zaczyna się od pobrania włosów z obszaru dawcy. Przeszczep FUE wykorzystuje technikę pobierania pojedynczych mieszków włosowych, które są następnie przeszczepiane w odpowiednie miejsca, po wykonaniu serii niewielkich cięć. Cała procedura jest bezbolesna, ponieważ pacjent jest poddawany miejscowemu znieczuleniu.

Kto może poddać się zabiegowi przeszczepu zarostu

Mężczyźni, którzy posiadają nierównomiernie lub rzadko rosnący zarost, w którym widać przestrzenie między włosami i obszary utraty włosów, chcą ukryć blizny lub straty zarostu z powodu urazu, lub z powodu terapii radiacyjnej lub chemicznej.

Rekonwalescencja i efekt

W obszarze poddanym przeszczepowi mogą wystąpić niewielkie ślady nakłuć przez około siedem dni. Aby uzyskać pełny efekt, należy zachować cierpliwość i dać czas włosom na rozwój, co wymaga około 12 miesięcy, zgodnie z naturalnym cyklem wzrostu. To dotyczy zarówno przeszczepiania brwi, jak i innych obszarów włosów.